Mutlu ve Sonsuza Dek Sürecek Bir Ailemiz Olabilir

"Ve O'nun gözünde bir insan diğeri ile aynı değerdedir. Ve bütün insanlık tozdan yaratılmıştır; ve Tanrı onları aynı amaçla, emirlerini tutmaları ve O'nu sonsuza dek onurlandırmaları için yaratmıştır." "Fakat işte, doğruların sevinci sonsuza dek tam olacaktır."  Mormon Kitabı   

Mormonlar Kimdir?

Cumhuriyet

29 Ekim 2017'de Kilisemizdeki ibadet törenimiz İstiklal Marşı ile başlamıştır. Daha sonra resimdeki pasta kesilmiştir. Tanrı, vatan, aile ve insan sevgisi bizim hayatımızın temelidir. Ülkemizin yasalarına uymak, insanları incitmemek, hayvanları incitmemek, "Yurtta Barış Dünyada Barış" ve HUZUR ilkeleriyle yaşamak, laik olmak, "Bilim, gerçeği bilmektir" diyen ATA'mız gibi ahlaklı ve erdemli olmak bizim inandığımız ilkelerden bazılarıdır! BİZ KİMİZ?

İnancımız Hakkında Öğrenmek İstiyorsanız - 5 Ders - TIKLAYIN    

 

Başkan Uchtdorf ve Harrison Ford, Mormon Şeker Bombacısı'na Havacılık Ödülü Verir!

 

II. Dünya Savaşı bittikten sonra Mormon bir pilot Almanya'daki çocukların kahramanı olur!

22 Ocak 2016 tarihinde, John Travolta'nın ev sahipliği yaptığı her yıl düzenlenen 13. Havacılığın Yaşayan Efsaneleri ödül törenininde, Harrison Ford, Havacılık Efsane Ödülünü "Şeker Bombacısı" eski Albay Gail Halvorsen'a verdi. LDS Kilisesi liderlerinden Başkan Uchtdorf da bu tören sırasında Şeker Bombacısı'na Yavru Şahin Çocukları ödülünü verdi.

 

 

Rahip Brunson ile Mormonlar Arasında İlişki Var mı?

 

Mormonlar ile Rahip Brunson'ın inancı ve davası arasında HİÇBİR İLİŞKİ YOKTUR. Kendisi de aynı şeyi söylüyor (TIKLAYIN, İZLEYİN). Camiler de, Kiliseler de Allah'ın evidir. Sadece ve sadece İNANÇ, FİKİR ve BASIN özgürlüğü olan ülkeler gelişir, diğerleri ise geriye gider. Medyada çıkan her şey maalesef doğru değildir. Mormonlar, Türkiye dahil, dünyanın dört bir köşesinde (hemen hemen her ülkede) yasal bir şekilde kiliseleri bulunan saygıdeğer bir enternasyonal toplumdur. Almanya'da 900 tane camimiz ve mescidimiz var. Türkiyemiz'deki Diyanet, Avrupa'ya ve Amerika'ya din görevlisi olarak din vizesi adı altında yüzlerce imam gönderebiliyorsa, Türkiyemiz de aynı şeyi diğer ülkeler için yapsa, sizce daha güzel ve diplomatik olmaz mı? Dinlerarası kavga olursa, kimse dinlere inanmaz... İnsanlar zaten dinden soğuyor, deist oluyor. Bu konuda reformların yapılması şart. Kanaat önderlerine çok iş düşüyor. Dinlerarası kardeşlik olmalı ki, o zaman dinlerde bahsedilen o hoşgörüyü, eylemde görebiliriz. İnançlar arasında aşırıcılık, ahlaksızlık ve terörizmle ilgili konularda ortak mücade olmalıdır. Türkler tarih boyunca hep Sünni Müslüman olmamıştır. Türk boylarının arasında "Karaman, Gagavuz ve Hazar halkları gibi" Yahudiler, Hristiyanlar, Şamanlar vesaire bulunmaktadır. Türkçülük sadece Arap İslamiyeti ile ölçülemez ya da özleştirilemez. Diğer dinler de hak dinleridir. 

 

Ücretsiz İngilizce Öğren Kampanyası

 Anadili İngilizce Olan Kişilerle Konuşarak İngilizcenizi İlerletin - İngilizce Kulübümüze Katılın 

 

İnancımız Hakkında Ölümsüz Sanatçı BARIŞ MANÇO'nun Sunduğu Bir Video

İnancımız Hakkında Bizim Kim Olduğumuzu Açıklayan 3 Dakikalık Bir Video Klibi

 O kadar terrör ve şiddet olayları oluyor. Kilisemizin görüşü: Başkalarını Sevmek ve Farklılıklar İle Yaşamak

Gelin, Görün (Yaşlı Bednar'ın Üye Olmayanlara Hitaben Yaptığı Konuşma)

Mesih Gelecek Tüm dinler bir Mesih'in Kıyamet'ten önce geleceğinden bahseder. Biz O'nun tekrar geleceğine inanıyoruz. 2 dakika 44 saniyelik bir videoyu muhakkak izleyin - kesinlikle sizin hayatınızı değiştirecek.

İncilden videolar seyretmek için lütfen bu linke gidiniz: incil.mormonum.org

Mormon Kitabı

Moroni altın levhaları Allah'ın emrettiği şekilde saklıyor.Mormon Kitabı...Tanrı'nın eski Amerika Kıtasında yaşamış olan insanlarla kurduğu ilişkilerin ve alınan vahiylerin bir kaydıdır ve Sevindirici Haber'in Orta Doğu'daki insanlardan başka halklara da öğretildiğine tanıklık eder.

Bu kutsal kitabın size HEDİYE Mormon Kitabı olarak gönderilmesini istiyorsanız,  Oku lütfen şu formu doldurun.

Mormon Kitabı'nı HTML versiyonunda okumak için burayı tıklayın.

Mormon Kitabı'nın Word formatını indirin. PDF versiyonunda okumak için burayı tıklayın.

Bilgisayarınıza indirmek için mavi linkin üzerine gelip sağ butonunuzu tıklayın.

Bu Sayfanın Amacı

Bu sayfanın amacı hoşgörüyle inandığım şeyleri sizlerle paylaşmaktır. Kendi kişisel sayfamdır.

Başka dinlerden olmamız bizi asla kardeşlik bağlarımızdan koparamaz. Hepimiz Adem ile Havva'dan gelmedik mi? İnsanlar maalesef birbirlerini kardeş gibi görmeyi sevmeyi unutuyorlar. Çinde doğduğunuzu düşünün, o zaman dininiz ne olacaktı?  Bana göre bu hayatın amacı DOĞRULARI BULMAK ve UYGULAMAKTIR...devamı için tıklayınız. Benim tanıklığımı buradan okuyabilirsiniz.

Videolar - Türkçe Alt Yazılı

YouTube'da MORMONUM.org 

O Yaşıyor

İnsanların Yüreklerinin Korku İçinde Olmasına Gerek Yok

Bir Gün Hepimiz Dirileceğiz - Bu videoyu muhakkak izleyin

Ahitler - Tek Sürü ve Tek Çoban filmi Eski Amerika Kıtası'nda yaşayan yerlilerin ve orada geçen bir aşkın öyküsü.

Genel Konferans

Peygamberlerin ve Havarilerin Sesini Dinleyin

Hayatınızı Değiştirecek Bilgiler

Sevindirici Haber, İade Ediliş [Restorasyon]Kurtuluş Planıİffet Yasası, Bilgelik SözüOndalık ve Oruç 

Bütün Dünyaya Duyuru

*Aile Bildirgesi, *Yaşayan Mesih, *Joseph Smith'in Tanıklığı, Sevindirici Haber'in Temel İlkeleri, Gerçek Kilise'nin Sahip Olması Gereken 17 Nitelik

Kilisemizin Resmi Sayfaları İçin

Moroni

İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi'nin İngilizce resmi sayfası için lds.org'a gidiniz; bu siteyi isterseniz tam 118 dilde inceleyebilirsiniz. Kilisemizin Türkçe sayfası için burayı tıklayınız.


"Mormon Haber" sitemiz yeni kuruldu. Ziyaret etmek için www.mormonhaber.org 'a gidin.

Kilise hakkında öğrenmek için
İngilizce www.mormon.org sitesine de gidebilirsiniz. Sol alt köşede "English" seçeneğini başka bir dile değiştirerek bu siteyi 30 dilde ziyaret edebilirsiniz.

Sizi pazar günleri Rab'bin Sofrası toplantılarımıza bekliyoruz. İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de, Isparta'da ve Gaziantep'te toplantılarımıza katılmak isterseniz, lütfen bize yazın.  Sağlıcakla kalın!

Home -  Ev