Mutlu ve Sonsuza Dek Sürecek Bir Ailemiz Olabilir

Her Zaman Doğruları Araştırın, Okuyun, Öğrenin ve Sorgulayın

Oku
  

İnancımız Hakkında Öğrenmek İstiyorsanız, 5 Dersimiz İçin TIKLAYIN, OKUYUN!
  Her çarşamba akşamı saat 20:00'de Mormon Kitabı dersimize dinleyici olarak ZOOM üzerinden katılabilirsiniz.

 

Doktor ve Cerrah, Bilim İnsanı Başkan Nelson'dan Salgınla İlgili Mesajlar

İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi'nin Başkanı 6 Mayıs 2020'de Corona virüsü ile ilgili bir açıklama yaptı. Kalp cerrahı olan Başkan Nelson 96 yaşındadır ve bir bilim insanıdır. Kilise üyeleri onu bir peygamber olarak kabul eder.

İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi, tüm Müslümanların 2021 Ramazan Bayramı'nı kutladı.

İsa Mesih'in Kilisesi'nin Üyeleri Kimdir?

Cumhuriyet

BİZ KİMİZ? Tanrı, vatan, aile ve insan sevgisi bizim hayatımızın temelidir. Ülkemizin yasalarına uymak, insanları incitmemek, hayvanları incitmemek, İNSANLIK, AHLAK ve HUZUR ilkeleriyle yaşamak, laik olmak, "Bilim, gerçeği bilmektir" diyen ATA'mız gibi erdemli ve bilge olmak bizim inandığımız ilkelerden bazılarıdır!

Atatürk şöyle demiştir: "Benim halkım demokrasi ilkelerini, gerçeğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir. İsteyen istediği gibi ibadet edebilir. Herkes kendi vicdanının sesini dinler. Ama bu davranış ne sağduyulu mantıkla çelişmeli ne de başkalarının özgürlüğüne karşı çıkmasına yol açmalıdır."

Başkan Uchtdorf ve Harrison Ford, Mormon Şeker Bombacısı'na Havacılık Ödülü Verir!

II. Dünya Savaşı bittikten sonra Mormon bir pilot Almanya'daki çocukların kahramanı olur!

John Travolta'nın ev sahipliği yaptığı her yıl düzenlenen 13. Havacılığın Yaşayan Efsaneleri ödül törenininde, Harrison Ford, Havacılık Efsane Ödülünü "Şeker Bombacısı" eski Albay Gail Halvorsen'a verdi. LDS Kilisesi liderlerinden Başkan Uchtdorf da bu tören sırasında Şeker Bombacısı'na Yavru Şahin Çocukları ödülünü verdi.

İnanç, Fikir ve Basın Özgürlüğü

Camiler de, Cemevleri de, Sinogoglar da, Kiliseler de Allah'ın evidir. Bu teknolojik çağda, bilge insanlar İNANÇ, FİKİR ve BASIN özgürlüğü olan ülkelerin geliştiğini, diğerlerinin ise geriye gittiğini rahat bir şekilde görebiliyor, bu kadar basit.

Hepsini Oku

Ülkelerin inanç özgürlüğü ile ekonomik güçleri arasında müthiş bir ilişki vardır ki inanç özgürlüğü olmayan ülkelerde eşitsizlik, adaletsizlik ve cehalet olur; insanlar beyin göçü ile oradan inanç özgürlüğü olan ülkelere kaçar ya da kaçmak isterler. Türkiyemiz Allah'tan Atatürk'ün sayesinde, CUMHURİYET'İN gücü ile ilerleyen ülkeler arasındadır.

Mormonlar, Türkiye dahil, dünyanın dört bir köşesinde (hemen hemen her ülkede) yasal bir şekilde kiliseleri bulunan saygıdeğer bir enternasyonal toplumdur. Almanya'da 900 tane camimiz ve mescidimiz var. Türkiyemiz'deki Diyanet, Avrupa'ya ve Amerika'ya din görevlisi olarak din vizesi adı altında yüzlerce imam gönderebiliyorsa, Türkiyemiz'in de aynı şeyi diğer ülkeler için yapması gerekmez mi? Brunson için bir din vizesi verilmiş olsaydı, belki BRUNSON krizi hiç çıkmazdı. Dinlerarası hoşgörü olmazsa insanlar dinden soğur, deist olur, dinsiz olur. Her nedense dinlerin çoğu cenneti kendi tekellerine almışlardır. Reformist olmak şart. Dinlerarası kardeşlik olmalı ki, o zaman dinlerde bahsedilen o hoşgörüyü, eylemde görebiliriz. İnançlar arasında aşırıcılık, ahlaksızlık ve terörizmle ilgili konularda ortak mücade olmalıdır.

Türkler tarih boyunca hep Sünni Müslüman olmamıştır. Türk boylarının arasında "Karaman, Gagavuz ve Hazar halkları gibi" Yahudiler, Hristiyanlar, Şamanlar, vesaire bulunmaktadır. Türkçülük sadece Arap İslamiyeti ile ölçülemez ya da özleştirilemez. Diğer dinler de Hak dinleridir. Ateism dahil, her görüşe, kanunları çiğnemedikleri sürece, saygı duyulmalıdır.

İnancımız Hakkında Ölümsüz Sanatçı BARIŞ MANÇO'nun Sunduğu Bir Video

İnancımız Hakkında Bizim Kim Olduğumuzu Açıklayan 3 Dakikalık Bir Video Klibi

O kadar terrör ve şiddet olayları oluyor. Kilisemizin görüşü: Başkalarını Sevmek ve Farklılıklar İle Yaşamak

Gelin, Görün (Yaşlı Bednar'ın Üye Olmayanlara Hitaben Yaptığı Konuşma)

Mesih Gelecek Tüm dinler bir Mesih'in Kıyamet'ten önce geleceğinden bahseder. Biz O'nun tekrar geleceğine inanıyoruz. 2 dakika 44 saniyelik bir videoyu muhakkak izleyin - kesinlikle sizin hayatınızı değiştirecek.

İncilden videolar seyretmek için lütfen bu linke gidiniz: incil.mormonum.org

Mormon Kitabı

Moroni altın levhaları Allah'ın emrettiği şekilde saklıyor.

Mormon Kitabı...Tanrı'nın eski Amerika Kıtasında yaşamış olan insanlarla kurduğu ilişkilerin ve alınan vahiylerin bir kaydıdır ve Sevindirici Haber'in Orta Doğu'daki insanlardan başka halklara da öğretildiğine tanıklık eder.

Bu kutsal kitabın size HEDİYE Mormon Kitabı olarak gönderilmesini istiyorsanız, Oku lütfen şu formu doldurun.

Mormon Kitabı'nı HTML versiyonunda okumak için burayı tıklayın.

Mormon Kitabı'nın Word formatını indirin. PDF versiyonunda okumak için burayı tıklayın.

Bilgisayarınıza indirmek için mavi linkin üzerine gelip sağ butonunuzu tıklayın.

Bu Sayfanın Amacı

Bu sayfanın amacı hoşgörüyle inandığım şeyleri sizlerle paylaşmaktır. Kendi kişisel sayfamdır.

Başka dinlerden olmamız bizi asla kardeşlik bağlarımızdan koparamaz. Hepimiz Adem ile Havva'dan gelmedik mi? İnsanlar maalesef birbirlerini kardeş gibi görmeyi sevmeyi unutuyorlar. Çinde doğduğunuzu düşünün, o zaman dininiz ne olacaktı? Bana göre bu hayatın amacı DOĞRULARI BULMAK ve UYGULAMAKTIR...devamı için tıklayınız. Benim tanıklığımı buradan okuyabilirsiniz.

Videolar - Türkçe Alt Yazılı

YouTube'da Mormonum - İsa Mesih'in Kilisesi kanalını bulun!

O Yaşıyor Bir Gün Hepimiz Dirileceğiz - Bu videoyu muhakkak izleyin

Ahitler - Tek Sürü ve Tek Çoban filmi Eski Amerika Kıtası'nda yaşayan yerlilerin ve orada geçen bir aşkın öyküsü.

Genel Konferans

Peygamberlerin ve Havarilerin Sesini Dinleyin

Hayatınızı Değiştirecek Bilgiler

Sevindirici Haber, İade Ediliş [Restorasyon], Kurtuluş Planı, İffet Yasası, Bilgelik Sözü, Ondalık ve Oruç

Bütün Dünyaya Duyuru

*Aile Bildirgesi, *Yaşayan Mesih, *Joseph Smith'in Tanıklığı, Sevindirici Haber'in Temel İlkeleri, Gerçek Kilise'nin Sahip Olması Gereken 17 Nitelik

Kilisemizin Resmi Sayfaları İçin

Moroni

İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi'nin İngilizce resmi sayfası için churchofjesuschrist.org'a gidiniz; bu siteyi isterseniz tam 118 dilde inceleyebilirsiniz. Kilisemizin Türkçe sayfası için burayı tıklayınız.


Kilisemiz hakkında öğrenmek için İngilizce www.comeuntochrist.org sitesine ya da Türkçe mesihegelin.org sayfasına gidebilirsiniz. Sol alt köşede "English" seçeneğini başka bir dile değiştirerek bu siteyi 30 dilde ziyaret edebilirsiniz.

Sizi pazar günleri Rab'bin Sofrası toplantılarımıza bekliyoruz. İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de, Isparta'da, Antalya'da toplantılarımıza katılmak isterseniz, lütfen bize yazın. Sağlıcakla kalın!

Home -  Ev