TANIKLIKLARIMIZ


Ankara'dan Ufuk kardeşimizin Tanıklığı

Müslüman bir ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya geldim. Ama hiçbir zaman İslam dinine ait ritüeller ve dua etme tarzı bana uygun gelmedi. Bilmediğim anlamadığım bir dilde dua etmek bunların en başındaydı. Ben hep Tanrı’ya kendi bildiğim dille dua ettim ve onun hep beni sevdiğini söyledim çünkü sevdiğini biliyor ve görüyordum. Devamını okumak için burasını tıklayın.

İstanbul'dan Can kardeşimizin ve Ailesinin Hikayesi

Hayatımdan, mucize bir kesiti anlatmadan önce kendimi tanıtarak başlamak istiyorum. Ben Can 35 yaşında evli 3 çocuğu olan hayatı yaşamayı seven biriydim! Ama engelli çocuğum dünyaya gelene kadar…Ben ve ailem hayatımız da her şey yolunda giden renkli ve sosyal hayatı olan insanlardık, her şey bizim için yolunda gidiyordu ilk zamanlarda, her istediğimizi istediğimiz zaman yapardır.  Devamını okumak için burasını tıklayın.

Malta'dan İki Kardeşin Tanıklığı

Biz ikimiz çocukluk arkadaşıyız.  Aynı yerde büyüdük ve aynı okullara gittik. Birbirimizden hiç ayrılmıyorduk ve hatta 5 yıl aynı evde beraber kaldık.  Bir gün Ankara’da gezerken bir İncil standı gördük ve oradaki kişi bizimle İsa’yı paylaştı.  Bizi bir ev toplantısına çağırdı ve biz toplantıya gittik.  Bir süre sonra İsa’ya iman ettik.  Bir çok Protestan gruplarına katıldık ve Türkiye’de köylere İncil dahi dağıttık ve insanlarla İsa’yı paylaştık.  Ama toplulukta bazı şeyler yanlış yapılıyordu, başlarda hep yetkisiz kişiler vardı ve Tanrı’nın hizmetinde çalışan insanların kötü şeyler yaptığına şahit olduk. İnsanlar sadece vaaz veriyorlardı, ama iş eyleme gelince yapmıyorlardı. Devamını okumak için burasını tıklayın.

Murat'ın Tanıklığı (English)

Küçük yaşta dünyayı tanımaya başladığımda her şeyin bir zıttı olduğunu gördüm.  İyi olan değerler yavaş yavaş yok oluyordu. Devamını buradan okuyabilirsiniz.

Aysel'in Tanıklığı (English)          

Sevgili Kardeşlerim,

Diliyorum ki gerçek sevgiyi ve kardeşliği her zaman kalbinizde hissedebilesiniz.

Kur’ani Kerim'de bir süre var, ismi Tefriciye.  4444 defa okunduğu zaman dileğin gerçekleşiyor. Bu duayı okumak çok yaygın ve çok iyi sonuçlar alanlar var. Fakat genelde 4-5 veya 6-7 bayan bir araya gelip bu duayı bir günde okuyorlar ve aksamda gittikleri aile gönlünden geçeni bu hayır sever insanlara veriyor. Yani harcadıkları emeğe karşılık ödeme yapılıyor. Hayır olsun diye yapanlar da var! Devamını okumak için burasını tıklayın.

Lunt Ailesi'nin Tanıklığı

İstanbul’da kalabilmek ve Türk halkını biraz olsun tanıyabilmek bizim için büyük bir ayrıcalıktı.  Türk halkı harika insanlar.  Onların dürüstlüğüne ve misafirperverliğine hayran olduk.  Bize davranış tarzları dünyadaki tüm insanların birbirine karşı nasıl davranmaları gerektiğinin en güzel örneğidir.  Onların imanına ve dinlerinin öğreti ve adetlerine olan inançlarına hayran kaldık.  Devamını okumak için burasını tıklayın.

Hatice'nin Tanıklığı

Ben 33 yaşında, 2006 yılında  Mormon Kilisesi’ne üye oldum;  bu benim duama bir cevaptı. Rab’be ve de tüm peygamberlere inanıyordum, ama Müslümanlardan farklıydım; dua ettim; çünkü Kuran’da okuduğum bir ayete göre Müslüman toplumundan başka imanlı toplumlar olduğu yazıyordu. Devamını okumak için burasını tıklayın.

 

Home -  Ev